7/24 Müşteri Hizmetleri 7/24 Müşteri Hizmetleri

Alarm Kontrol Merkezi

AKS Elektronik Alarm İzleme Merkezi

AKS Elektronik Alarm Kontrol Merkezi

Alarm Kontrol Merkezi (AKM), Türkiye'de yeni gelişmekte olan bir kavramdır. Konut ve işyerlerine kurulan Alarm Sistemleri, bir alarm durumunda bağlı bulunduğu Alarm Kontrol Merkezini arayarak, bu merkezdeki operatörleri uyarmakta ve alarmın cinsine göre (Hırsızlık, Yangın vb.) kolluk kuvvetlerinin, İtfaiye ve Sağlık birimlerinin olaya müdahale etmesini sağlamaktadır.

Alarm Kontrol Merkezi'ne gelecek alarmların en kısa sürede ve doğru bir şekilde kesinleştirilmesi çok önemlidir. AKS Elektronik bu alanda eğitim almış uzman operatörleri merkeze gelen tüm alarmları etkin bir değerlendirme sürecine tabi tutmakta ve bu sayede kolluk kuvvetlerinin gerekmeyen durumlarda olay yerine gitmelerini engellemektedir.

AKS Elektronik Alarm Kontrol Merkezi, 365 Gün / 24 Saat görev yapmaktadır.

AKS Elektronik Alarm Kontrol Merkezi'nde müşterilerimiz ve kolluk kuvvetleriyle yapılan tüm telefon görüşmeleri kesintisiz olarak bilgisayar ortamına kaydedilmekte ve bu kayıtlar altı ay süreyle saklanmaktadır.

 • Alarm Kontrol Merkezimizde gizlilik temel prensiptir. Yetkililerden parola bilgisi alınmadan işlem yapılmaz.
 • Müşteriden gelecek talebe göre; sistemin kurma-kapama saatleri belirtilirse eğer, bu saatler dışında giriş yapanlar Rapor halinde verilebilmektedir. Ya da o saatler içinde kurma-kapama yapılmıyorsa müşteri aranarak hatırlatılmaktadır.
 • İstendiği takdirde Müşteriye sistemin hergün saat kaçta kim tarafından kurduğu ya da kapatıldığı düzenli raporlar şeklinde verilmektedir.
 • Sistemin hergün düzenli çalıştığı gelen sinyallerle kontrol edilir. Problem olduğu tespit edilirse, derhal arıza listesine alınır ve Teknik Ekipler yönlendirilir.
 • Müşterimiz kurma-kapama yapmayı unuttuysa isteği doğrultusunda uzaktan bağlanılarak sistem devreye alınır.
 • Belli periyotlarda Alarm Kontrol Merkezi Operatörleri sistemi kurmayan müşterilerimizi arayarak hatırlatma yapar.
 • Alarm (Soygun Alarmı, Yangın Alarmı, Gaz alarmı) geldiği anda yetkili aranır ve isteği doğrultusunda kolluk kuvvetleri, itfaiye olay yerine yönlendirilir.
 • Alarm Kontrol Merkezi

  Alarm Kontrol Merkezimiz 7 Gün 24 Saat boyunca kesintisiz hizmet sunmaktadır.

  Alarm Kontrol Merkezi
 • Müşteri Görüşleri

  Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur dolorem eum fugiat quo volupta

  Lorem İpsum - Genel Müdür

  Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.

  Ipsum Lorem - Müdür

  Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius.

  Sed ut Presspiciatis - Fabrika Müdürü

AKS Abone Girişi